کلاس گروهی تلگرام

یادگیری زبان با شبکه های اجتماعی امکان پذیر است البته به شرطی که طرز استفاده از آن را بدانیم و با محدودیت ها و امکانات آن آشنا باشیم. این روش آموزشی هم به مانند تمام روش های آموزشی نیازمند شناخت و رعایت  قوانین لازم است. به زودی یک دوره مکالمه تلگرام را برگزار خواهیم کرد. تمام اطلاعات مربوط به این کلاس در زیر شرح داده شده است:

تعداد زبان آموزان این کلاس گروهی : حداقل ۵ نفر و حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود. اولیت با افرادی است که زودتر ثبت نام کنند.

سطح زبان :  A2

هدف از تشکیل این گروه : حتما خیلی شنیده اید که زبان اموزی می گوید : «من زیاد کلاس رفته ام و گرامر را بلدم ولی نمی توانم خوب صحبت کنم و چون با فرانسوی های زیادی در تماس نیستم امکان حرف زدن به فرانسه برایم مهیا نیست.» در این روش آموزشی فرصتی فراهم می شود تا زبان اموزان بتوانند درباره موضوعات مختلف به زبان فرانسه صحبت کنند و روی مکالمه خود کار کنند. این دوره زبان به شما کمک می کند تا مجبور شوید درباره موضوعات مطرح شده فکر کنید و در هرزمانی در روز که وقت آزاد دارید جملات خود را ضبط کنید و بصورت پیغام صوتی در گروه مطرح کنید. به این ترتیب زبان اموز هر روز دقایقی را بصورت جدی روی زبان فرانسه متمرکز می کند. جملات خود را اماده می کند و حرف های خود را با دیگران به اشتراک می گذارد.

یکی از خوبی های کلاس گروهی این است که زبان آموز با نحوه حرف زدن دیگران هم آشنا می شود و خود را در مقایسه با دیگران قرار می دهد. این مقایسه و رقابت سالم کمک می کند تا هر زبان آموز تلاش کند تا از هر فرد چیزی یاد بگیرد و دیگران هم از او یاد بگیرند.

نحوه تدریس : هر روز صبح تا قبل از ظهر مدرس یک پیغام صوتی به زبان فرانسه می گذارد و موضوع روز را مطرح می کند و از زبان اموزان یک یا چند سوال مطرح می پرسد. زبان اموزان در هر ساعت از روز که آزاد هستند حرف های خود را در یک پیام صوتی ضبط می کنند و در گروه می گذارند.

مدرس صبح روز بعد ابتدا نکات لازم درباره جواب های زبان آموزان را توضیح می دهد. بعضی از جملات کلیدی را برای هر زبان اموز تصحیح می کند و سپس موضوع جدید یا سوال جدید را مطرح می کند. بدین ترتیب زبان اموز هر روز با یک سوال جدید رو به رو می شود. درباره آن به زبان فرانسه فکر می کند و سعی می کند که درباره ان صحبت کند. قابل ذکر است که مدرس بعد از مطرح کردن هر موضوع، لغات کلیدی مربوط به ان موضوع را در قالب متن و یا ویدیو برای زبان اموزان ارسال می کند تا به ان ها کمک کند که مکالمه خود را تقویت کنند.

نکته مهم : در این کلاس روی گرامر بصورت جدی کار نمی شود. ممکن است در زمان تصحیح جملات به نکات گرامری اشاره شود ولی موضوع اصلی این دوره بر روی مکالمه متمرکز است.

ذکر چند مورد مهم :

  • مدرس در این کلاس موظف است که هر روز از هفته غیر از روزهای شنبه و یکشنبه برای زبان اموزان موضوع یا سوال جدید مطرح کند و پیغام های هر زبان اموز را گوش دهد و جملات کلیدی را تصحیح کند.
  • مدرس موظف نیست که تمام روز در دسترس باشد و به تمام پیغام ها در همان روز پاسخ دهد. پاسخگویی به پیغام ها صبح روز بعد و قبل از ارسال مبحث یا موضوع جدید صورت می گیرد.
  • برای جلوگیری از پیغام های زیادی و غیر ضروری از زبان اموزان تقاضا می شود که تمام حرف های خود را تنها در قالب یک پیغام صوتی بیان کنند و از ارسال متن های خارج از کلاس، جک، اخبار متفرقه، عکس و غیره خودداری کنند. تمام پیغام های خارج از موضوع کلاس حذف خواهد شد.
  • چنانچه زبان اموز درباره موضوع مطرح شده سوالی دارد می تواند در همان گروه مطرح کند تا مدرس و زبان اموزان دیگر به او پاسخ دهند ولی توصیه می کنم که سوالات خارج از موضوع در گروه مطرح نشود و بصورت خصوصی از مدرس پرسیده شود. اگر مدرس تشخیص دهد که سوال برای بقیه هم مفید است در گروه مطرح خواهد کرد.
  • روزهای شنبه و یکشنبه و روزهای تعطیل رسمی کلاس برگزار نمی شود.

جواب سرسری و سریع به سوالات پشت ترافیک و یا در رستوران هنگام انتظار برای غذا ویا در سالن انتظار دکتر کمک چندانی به بهبود مکالمه شما نمی کند. در روز دقایقی را به زبان اختصاص دهید. در مکانی آرام بنشینید. کاغذ و خودکار بیاورید و یا لغات یادگرفته را در جایی یادداشت کنید تا بعدها بتوانید آن ها را مرور کنید. جملات خود را حداقل یک بار در ذهن مرور کنید و سپس صدای خود را ضبط کنید. در هنگام ضبط تصور کنید که قرار است درباره این موضوع جلوی چند نفر حرف بزنید. یادمان باشد که کلاس و مدرس فقط بخشی از آموزش هستند. بخش بزرگی از پیشرفت ما به تلاش خودمان بستگی دارد.

با آرزوی این که اولین دوره گروهی تلگرام بتوانند با نقص ها و خوبی های خود برای زبان آموزان مفید باشد.

تاریخ شروع دوره  اول: ۱۳ یا ۲۰ ژانویه

پایان دوره اول : ۱۳ یا ۲۰ فوریه

هزینه کلاس برای هر زبان اموز با تخفیف دوره اول : ۵۰ یورو برای دوره یک ماهه

شماره تلفن ثبت نام : ۰۷۸۲۲۲۸۵۷۶ (فرانسه) لطفا در صورت عدم پاسخگویی پیغام بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

با احترام

فهیمه اسدی روسی